Telefon: 22 860 04 44
e-mail: b.roguska@cbos.pl
Obok analiz wyników bieżących badań CBOS, Zespół Badań Społeczno-Politycznych przygotowuje również obszerniejsze, często długofalowe analizy problemów badanych przez CBOS. Ich wyniki są publikowane w serii "Opinie i Diagnozy" oraz w pozycjach książkowych, opracowywanych samodzielnie lub we współpracy z różnymi instytucjami naukowymi.
Telefon: 22 860 04 46
e-mail: m.herrmann@cbos.pl
CBOS prowadzi zarówno badania ilościowe, jak i jakościowe, a także projekty łączące obie te metody. Sposób realizacji badania jest każdorazowo uzgadniany z klientem, dostosowywany do jego potrzeb i do specyfiki badania.
Telefon: 22 860 04 47
e-mail: a.bellos@cbos.pl
Sieć ankieterska
CBOS dysponuje siecią ankieterską liczącą około 200 stałych współpracowników, jednak w razie potrzeby liczbę tę można szybko zwiększyć ( w 2013 r. pracowało dla nas ponad 500 ankieterów). Ankieterzy są zorganizowani w 21 ośrodkach koordynacyjnych, rozmieszczonych na terenie wszystkich województw. W każdym z ośrodków mamy swoich przedstawicieli - koordynatorów regionalnych, utrzymujących stały kontakt z Zespołem Realizacji Badań w Warszawie.
Koordynatorzy przechodzą szkolenia - co najmniej raz w roku - w Warszawie. Prowadzą je pracownicy CBOS, a czasem także osoby wyznaczone przez zleceniodawców badań.
Ankieterzy szkoleni są przez koordynatorów przed każdym badaniem, a w razie potrzeby organizowane są także szkolenia centralne, prowadzone bezpośrednio przez pracowników CBOS lub przedstawicieli zleceniodawców badań.
CBOS uczestniczy w przygotowanym z inicjatywy OFBOR Programie Kontroli Jakości Pracy Ankieterów i posiada aktualne certyfikaty jakości w zakresie badań ilościowych (PAPI i CAPI) oraz badań jakościowych.
Zgodnie z wymogami Programu Kontroli Jakości Pracy Ankieterów CBOS przeprowadza kontrolę wszystkich realizowanych badań. Przebiega ona dwutorowo: